V debatě, která se strhla po odstranění ženských aktů (či fotek sexualizovaných objektů chcete-li) z knihovny Akademie věd, nám bohužel jaksi uchází, že celá ta věc je ve skutečnosti závažným signálem o tom, co se v Akademii věd celou dobu děje. To, jak rychle bylo vše zameteno pod koberec, zdá se potvrzovat naše nejčernější obavy. Pod svícnem totiž bývá největší tma.

Nikdo pořádně neví, co vědci v instituci s miliardovým rozpočtem vlastně dělají. Prahou kolují divoké historky o mladých laborantkách, držených v přírodovědecké sekci v klecích a nucených znovu a znovu podstupovat pokus, simulující sexuální prostředí v šimpanzí tlupě - přičemž vedoucí Zoologického ústavu AV, profesor Vokřál, představuje dominantního šimpanze.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Čtvrtý den konání výstavy "Women: Scenes in library" pozorný pozorovatel mohl zaznamenat postavy v pláštích, jak se už od rána tiše kradou směrem ke vstupu do prastarých sklepních prostor akademie.
  • Ne, nebyly to běženkyně v burkách.
  • To vedení akademie se tajně shromažďovalo v nejhlubším sklepení, aby ve staroslavné kryptě s mumií Jana Evangelisty Purkyně rokovalo, co se zákeřnou subverzí mladých vědců podniknout.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru