Poslyšte, jak to máte s boloňskými špagetami? Milujete je, nebo nenávidíte? A toho chlapíka, co do vás tuhle v podzemních garážích nedopatřením nacouval, toho nenávidíte, nebo byste ho rovnou zabili?

Sleduji to už dlouho. Jako bychom zapomínali na "malé emoce". Takové ty nepřeřvané výrazy: mám rád, nemám rád, je mi sympatický, je mi to příjemné, špagety mi hodně chutnají… Místo takových klidných slov jako by se řvalo: Miluji! Nenávidím! Nejlepší! Strašný! Když slyším kolegu, který mi říká, že "miluje nějakou knihu", tak si říkám: opravdu na knihu myslí vstávaje lehaje, stýská se mu, když je od knihy odloučen, má starost, zda knize nezvlhnou listy, a spadne-li mu na zem, bodne ho u srdce? To asi ne... Pouze přehnal výraz. O takto hrajícím herci by se řeklo, že přehrává, o takto nalíčené ženě, že je zmalovaná.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru