Občas sleduju debaty o změnách v dopravních předpisech a upřímně řečeno se nestačím divit, jaké argumenty někdy padají. Jsem v tomto ohledu naprostý laik a netuším, proč to či ono nelze (nebo “nelze”). Co já vím, třeba k tomu jsou opravdu dobré důvody. Jenže pak člověk odjede do ciziny a vidí, že tam to lze.

Mě například zaujala dvě pravidla, na která jsem narazil v USA. První pravidlo je tak jednoduché, že se fakt divím, že není i jinde. Totiž: když přijedete na křižovatku se semafory a odbočujete doprava, tak můžete odbočit i na červenou, pokud zleva žádné auto nejede. To platí na většině křižovatek, pokud není řečeno výslovně “neodbočovat doprava na červenou”. Kolikrát se vám stalo, že jste chtěli odbočit doprava, do křižovatky nejel nikdo a vy jste stáli na červenou… Vždyť by to bylo jednoduché jako facka a trošku by to pomohlo plynulosti. Vsadím se, že každý řidič zná alespoň jednu takovou křižovatku…

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru