Prý jsem v minulém sloupku šlápl na nebezpečný led přijetí Zemanova diskurzu, který jako že dělí lidi na “poctivé pracující” a “pražskou kavárnu”, protože jsem pracoval s označením “kavárna”. Prý špatné, i když to bylo v uvozovkách. A navíc jsem jaksi nenabídl žádné řešení! Tak tentokrát rovnou dám na začátek varování, že budu používat další dehonestující slova, a to už si ani netroufám odhadnout, čí diskurz teď podpořím…

Sluníčkář či sluníčkářka je opravdu hanlivé slovo, ještě před pár lety vyhrazené pro éterické zhulené bytosti, plné všeobjímající lásky ke každému a ke všemu, od ranního vstávání počínaje po státní úředníky konče. Pak čas oponou trhl (není použití tohoto výrazu podporou nějakého socialistického diskurzu?) a najednou se slovo “sluníčkář” stalo označením pro “lidi, co sem tahají muslimy a uprchlíky”, tedy v očích “devadesáti procent národa” (jak se rádi označují) pro všechny ostatní.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru