Když si člověk uvědomí, že propadl závislosti, má dvě možnosti: Buď se začne léčit, nebo se nechá závislostí pomalu strávit. Pro společnost platí totéž.

Závislost české společnosti se jmenuje Miloš Zeman. Napumpoval do veřejného prostoru sám sebe v takových dávkách, že se stal nepostradatelnou drogou. Nejen pro své příznivce, kteří při pohledu na něj upadají v extatické vytržení, jako například žena, která na náměstí v Berouně vzkřikla: „Pane prezidente, vaše moudrost je nad naše chápání!“ Ale jistým způsobem i pro ty, kdo v Zemanově chování oprávněně vidí nebezpečí pro budoucnost země. I oni často hltají každé Zemanovo slovo, aby se mohli následně rozhořčit, glosovat, komentovat, vtipkovat. Dělá jim to dobře. Zeman je návykový i pro ně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru