Kauza hejtmana Haška a ruských motorkářů z klubu Nočních vlků mi připomněla moji vlastní příhodu, během které mi bylo dovoleno nahlédnout do podstaty ruského imperiálního uvažování.

Jak začít? Před několika lety, během své turistické návštěvy Jordánska, jsem dostal nápad, že se nechám pokřtít. V nalezeném letáku tam totiž popisovali místo, kde v řece Jordánu Jan Křtitel pokřtil Krista. Protože sám pokřtěný nejsem a věděl jsem že do Jordánska už nikdy nepojedu, pojal jsem velký plán: nechám se tam pokřtít také. Nechat se pokřtít na tom samém místě jako Ježíš se zdálo dostatečně odpovídat mé domnělé důležitosti - ale především jsem se domníval, že na tak megalomanský nápad nikdo nikdy ještě nepřipadl, že jsem originální. Navíc jsem měl tehdy nějaké problémy s jedním kolegou v práci a říkal jsem si, že křest by toho hajzla mohl účinně odstínit.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru