Vedení televize Prima nařídilo redaktorům, aby uprchlíky zobrazovali výhradně jako riziko, hrozbu, předzvěst apokalypsy. Došlo k totální negaci pravidel žurnalistiky. Zpravodajství, které má být podkladem pro vytváření názoru, se stalo pouhou ilustrací předem připraveného obrazu světa, jak zjistil HlídacíPes.org.

Tak jako Prima se zpravidla chovají média v autoritářských a totalitních režimech. Lidé nad čtyřicet si to asi docela dobře pamatují ze "zpravodajství" komunistické Československé televize, v němž bylo vždy předem na základě ideologického klíče jasné, kdo je hodný a kdo lump.

V případě TV Prima samozřejmě nešlo o tlak státních orgánů, ale nařízení managementu. Což ovšem neznamená, že je to menší problém. V právním státě nikdo nemůže říci: Budete zpravodajství dělat tak, jak chci, a pokud se to někomu nelíbí, může jít jinam. Televizní zpravodajství není pekárna, kde si majitel rozhoduje o velikosti, barvě a chuti housek. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru