Kdyby nám to samotné Haló noviny nepřipomněly, asi bychom to přehlédli. Už čtvrtstoletí zde funguje jediný stranický deník v republice, a to filiálka KSČM Haló noviny. Kdo se chce vysmívat, měl by okamžitě přestat. Pořád jde o tiskovinu s desetitícovými náklady (nevíme přesně kolik, komunisté kapitalistickému ověřování nákladu nevěří), kterou může Vojtěch Filip a spol. udržovat své voliče bdělé a získávat nové zbloudilé duše.

O vlivu média svědčí i anketa, kterou si noviny nadělily ke čtvrtstoletí existence. Prezident Miloš Zeman, který už minulý rok novinám dal dlouhý rozhovor, popřál, aby se „nenechaly otrávit konkurencí“. Předseda Senátu Milan Štěch oceňuje, že se „neschovávají za politickou nestrannost“. Jihomoravský hejtman Michal Hašek, věren své poetické duši, z kolébky evropské křesťanské civilizace dokonce na počest periodika pozvedl „imaginární číši“. Janda, Troška, Svěcený, Kratochvílová, Středula, Keller, Kavan a spousty dalších přejí jen to nejlepší deníku, který vykládá historii i současnost dle pokynů ÚV KSČM.

Anketa tak dobře odpovídá na dvě naivní otázky z pražského liberálního ghetta: Jak to může někdo číst? A jak může někdo volit komunisty? Obojí je zjevně možné a spousta veřejně známých postav to podtrhuje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Prezident a další demokratičtí politici se předhání ve zdravicích Haló novinám.
  • Přestože jde o stále tuhou komunistickou stranickou tiskovinu.
  • Stačí se začíst.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru