Kdo čekal, že soudkyně Helena Králová změní ve věci údajného zneužití tajných služeb pro sledování manželky expremiéra Nečase svůj názor, mýlil se. Soudkyně trvá na svém, že Jana Nagyová, dnes už Nečasová, ani tři tehdejší zpravodajci neudělali nic protizákonného, přestože ji odvolací soud směroval úplně jinam. Není to v českém justičním systému neobvyklé, že si soudce vzdor názoru vyššího soudu dál vede svou. Neobvyklé je to spíše vzhledem k původnímu rozhodnutí soudkyně Králové, která ještě před prvním soudním projednáváním vydala trestní příkaz, v němž všechny zprostila viny, kromě Nagyové, které tehdy udělila roční podmíněný trest s odkladem na čtyři roky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru