Povím vám, to byl ale týden. Jeden si postěžuje na okurkovou sezonu, a o pár dní později někdo vjede úmyslně kamionem do lidí.

Nejsem sám, kdo si vzpomněl na Olgu Hepnarovou. Na druhou stranu po událostech posledního roku ve Francii jen málokoho nenapadl islámský terorismus. Útočníkův otec zmínil, že jeho syn měl nervové problémy, léčil se, navíc měl problémy doma – to by "modelu Hepnarová" trochu nasvědčovalo. I ona chtěla potrestat lidi za příkoří, které v životě pociťovala. Jo, bylo by jednodušší, kdyby útočník byl radikální islamista, pro ty už škatulku máme. Pro nemocné lidi, co zabíjejí náhodné kolemjdoucí, nemáme ani škatulku, ani pochopení, a bohužel ani lék.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru