Český rozhlas spustil a intenzivně promuje anketu o “nejlepší hlášky z Cimrmana”. Před pár dny to kdosi z mých známých sdílel na Facebooku s jízlivou poznámkou “snad mě Svěrák za sdílení nezažaluje”.

Pro neznalé: naráží tím na mediálně známé i neznámé případy, kdy Zdeněk Svěrák coby spoluautor cimrmanovských her, písničkových textů a mnoha filmových scénářů reagoval na použití zlidovělých výroků, konkrétně “upeč třeba chleba, postav třeba zeď” (z písně Dělání, pohádka Princové jsou na draka) nebo “Metelesku blesku” (z filmu Marečku, podejte mi pero), někým jiným poměrně ostře, totiž žalobou či předžalobní výzvou. Sice reagoval na použití v reklamě, ale zůstal v povědomí jako člověk, který se soudí o vlastní “hlášky”. K tomu přispělo i jeho vystoupení pro OSA…

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru