Krym je náš! Rusku nikdo nic nebude diktovat! Evropská unie si nikdy nedovolí vůči Rusku zavést sankce!Evropská unie sankce vůči Rusku neudrží! Sankce Rusku neublíží! Trump se sejde s Putinem ještě před inaugurací! Rusko svá území nevrací! Přišel čas ukončit líbánky s Trumpem! Titulky anoncující témata, která v posledních letech dominují ruské politické a veřejné debatě, rezonují i u nás. Část evropských i našich politiků, podnikatelů a veřejnosti je nespokojena s postojem, který demokratické země vůči Rusku zaujaly. Za největší problém považují uvalené sankce a volají po jejich zrušení. Mezi jejich argumenty jsou stěžejní tři: sankce jsou nesmyslné a neefektivní, Rusko je bohaté, musíme se s Ruskem spojit v boji proti islamistům.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Bezpečnost nebo prosperita jsou Putinovi lhostejné, pokud Rusko nemá respekt.
  • Moskva touží po tom, aby se s ní Evropa/EU o všech podstatných věcech radila a aby si nedovolila realizovat žádnou politiku, se kterou Kreml vysloveně nesouhlasí.
  • Moskva vůči nám chce mít právo veta a má pocit, že na to má nárok.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru