Ten příběh znají i lidé fotbalu neholdující. V květnu 2016 vyhrál anglickou Premier League velký outsider, klub ze středoanglického města Leicester. Ten se přitom v předchozí sezoně horko těžko v nejvyšší soutěži zachraňoval. Tým přezdívaný "lišky" dovedl k senzačnímu titulu italský kouč Claudio Ranieri, který ve své kariéře, kromě Italského poháru, nikdy nic pořádného nevyhrál, byť trénoval celou řadu proslulých mužstev.

Na ligový triumf Leicesteru se sázelo v kurzu 5000 : 1 a není divu, že se po zisku titulu psalo o zázraku a Ranieriho magické schopnosti mohly v očích mnohých směle konkurovat Lurdám…

Claudio získal status "poloboha", a jestli se u některého z manažerů Premier League mohlo tvrdit, že je v příští sezoně neodvolatelný, pak to byl signor Ranieri. A bác ho! 298 dnů poté, co zdvihl nad hlavu pohár pro vítěze Premier League, a měsíc poté, co se v hlasování FIFA stal nejlepším trenérem světa (!), thajští majitelé Leicesteru City Claudia Ranieriho odvolali z funkce. Ještě v lednu mu přitom vyjádřili "neotřesitelnou podporu."

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?