Ten příběh znají i lidé fotbalu neholdující. V květnu 2016 vyhrál anglickou Premier League velký outsider, klub ze středoanglického města Leicester. Ten se přitom v předchozí sezoně horko těžko v nejvyšší soutěži zachraňoval. Tým přezdívaný "lišky" dovedl k senzačnímu titulu italský kouč Claudio Ranieri, který ve své kariéře, kromě Italského poháru, nikdy nic pořádného nevyhrál, byť trénoval celou řadu proslulých mužstev.

Na ligový triumf Leicesteru se sázelo v kurzu 5000 : 1 a není divu, že se po zisku titulu psalo o zázraku a Ranieriho magické schopnosti mohly v očích mnohých směle konkurovat Lurdám…

Claudio získal status "poloboha", a jestli se u některého z manažerů Premier League mohlo tvrdit, že je v příští sezoně neodvolatelný, pak to byl signor Ranieri. A bác ho! 298 dnů poté, co zdvihl nad hlavu pohár pro vítěze Premier League, a měsíc poté, co se v hlasování FIFA stal nejlepším trenérem světa (!), thajští majitelé Leicesteru City Claudia Ranieriho odvolali z funkce. Ještě v lednu mu přitom vyjádřili "neotřesitelnou podporu."

V článku se dále dozvíte

  • Fotbalový Leicester se zbavil Claudia Ranieriho, který ho dovedl k senzačnímu vítězství v Premier League. Aktuálně se týmu nedaří, tak musí pryč.
  • Důležitou součástí celého fotbalového produktu se stalo jedno kontinuální hledání viníků.
  • Když ne reálných viníků, tak obětních beránků.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.