Sílu hráče lze hodnotit podle toho, jak moc se ho bojí jeho soupeři. A vzhledem k tomu, jakou smršť urážek předvedl na Twitteru po oznámení prezidentské kandidatury Jiřího Drahoše mluvčí současné hlavy státu Jiří Ovčáček, to vypadá, že se Miloš Zeman bojí expředsedy Akademie věd opravdu vydatně. A tudíž, že Jiří Drahoš je skutečně silným kandidátem.

Mohli jsme se dočíst, že Drahoš je "kýval", "fíkus", "PR produkt", autor "prázdných floskulí". Jak že to říkal Miloš Zeman při ohlášení své vlastní kandidatury? "Zavazuji se, že nebudu útočit na žádného z prezidentských kandidátů. A i když on bude útočit, já na to nebudu reagovat." Neuplynuly ani tři týdny a hradní hnojomet chrlí příslušný produkt na plné obrátky. Ne, není možné schovávat se za tvrzení, že nemetá Zeman, ale "jen" Ovčáček. Je to mluvčí prezidenta republiky. Jeho ústa se pohybují v souladu s pokyny prezidentovy centrální nervové soustavy. A ta je patrně jata takovým strachem, že začíná popírat sama sebe.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?