Máme to veselo na tom českém Twitteru. A nejzajímavější zprávou je, že za sérii manických tweetů Aleny Borůvkové odvolali jejího manžela z postu velvyslance a že za pravidelné série manických tweetů Jiřího Ovčáčka nikdo nikoho neodvolal.

Twitter je takové prazvláštní médium, kam může psát kdo chce co chce, pokud se to vejde do 140 znaků. Do tolika znaků se toho vejde překvapivě dost a zručný uživatel češtiny i z mála dokáže vykouzlit zajímavý obsah - například twitterový účet ministerstva kultury připomíná historické události stylem, který glosuje dnešek. Na druhou stranu nedostatek prostoru nutí autory, aby text zkracovali, a při zkracování lidé škrtají nejčastěji různá "zjemňovací" slova a obraty: "podle mého názoru", "v mnoha případech", "mám dojem" atd., takže výsledek často vyzní mnohem radikálněji, než autorovy myšlenky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru