Tak si představte, že po ministrovi financí, velkopodnikateli a mediálním magnátovi chtějí, aby doložil své příjmy! Chudák Babiš, který, jak říká, nemá co skrývat, jak se asi cítí? No úplně hrozně, nechal se slyšet, jako by na něj někdo pořádal hon. A přitom se mu neděje nic jiného než to, co se děje dnes a denně podnikatelům a živnostníkům ze strany státních úřadů, které patří pod ministerstvo financí, kde je šéfem - hádejte kdo?

A může za to Sobotka s Kalouskem, jak jinak.

Ten se na to odvolání úplně třese! Ke svým mantrám "Kalousek rozkradl" a "Já dávám práci lidem" přidá i "Vidíte, jak se nás ti staří zkorumpovaní politici bojí? Protože my jsme nepolitická síla, šlapeme jim na paty, koukáme pod ruce na jejich zlodějiny, proto se nás bojí" a bude vyhráno. Svatý Babiš, mučedník politického systému, který by nejradši z fleku změnil. Zrušil parlamentní žvanírnu, změnšil počet poslanců na 101, beztak se jim nebude z ničeho zpovídat, protože on se zodpovídá "lidutétozemě".

Lidtétozemě, to je taková magická hmota. V její prospěch Paroubek schvaloval zákony, jí se Babiš zodpovídá… Na ni si zvolený vzpomene vždy před dalšími volbami, nebo když chce říct "polibte si, budu si to dělat tak, jak chci já". Pokaždé, když někdo má dojem, že demokracie nefunguje tak, jak by chtěl on, vzpomene si, že má Mandát od Lidutétozemě, což je víc než ústavní pořádek, demokratický proces nebo tyhlety věci, co opravdového vůdce jen zdržují.

I ta rétorika, helejte. Babiš už kdysi tvrdil, že malé firmy jsou "klišé a kecy", netřeba je podporovat, podporu potřebují velké koncerny, co zaměstnávají statisíce dělníků. To, že malé firmy zaměstnávají polovinu lidí v ČR, to už neřekl. Klišé, kecy, vykašlat se na podporu, podporovat velké!

Šéf finanční správy teď dokonce ve freudovském přeřeknutí označil podnikatele en bloc za zloděje. Asi si dal dohromady zadání "trestat nepoctivce" a prováděcí předpis "všetci kradnú"...

Berňák vůbec pod papá Babišem zvlčil. Nejdřív se holedbá tím, jak kontrolní hlášení zvedlo výběr prostředků. Dokonce z té metodiky, kterou to počítali, vyplývá, že kontrolní hlášení zvedlo výběr DPH ještě dřív, než bylo zavedeno, ba dokonce ještě dřív, než Babiš vstoupil do politiky!

Ale možná to počítala stejná parta pábitelů, co nasekala v účetnictví MF chyby za sto miliard. Jenže tam to asi projde a největší tragédií bude, že několik úředníků nedostane prémie. Riziko, že by finanční ředitelství postupovalo stejně razantně jako u běžného ekonomického subjektu, je téměř mizivé. A co dělá Babiš? Říká "Padni komu padni"? Kdepak, fňuká, že to je hon!

Koupil si sice největší mediální dům, ale leze to na něj z boku, z internetu. Ten pod kontrolou nemá… Vždyť ten slavný seznam blokovaných webů, který slouží jen k blokaci nepovoleného hazardu, ten spravuje přeci nezávislý orgán na základě soudního rozhodnutí, ne nějaký Babišův úředník na ministerstvu, že? Nebo ne?

Líbila se mi formulace, že Babiše budou volit především nespokojení a frustrovaní v naději, že si za ně došlápne na ty úspěšnější. Proto mu všechno omluví, všechno prominou, hlavně když uvidí, že na souseda podnikatele si "někdo" došlápnul a ty jeho, beztak bezpracné a neoprávněně vysoké, zisky mu ztížil. A nejen to: budou jej volit i nejrůznější "protisystémoví" bojovníci, kteří doufají, že Babiš rozbije "nefunkční" demokracii, řádně se do toho obuje a udělá pořádek. No, pokud ano, tak se od samého pořádku smíchy neudržíme, protože v představách těchto lidí je "pořádek" třeba v Rusku.

Ale věřím, že to je situace, která některým lidem vyhovuje. Však co, pivo bude levné, jíst bude co, všichni budou zaměstnanci, zase se bude jezdit jen na chalupy, veřejně podporovat a doma nadávat… Houby zle, že? Však miliony lidí v tom vyrostly a naučily se tak žít, tak jaképak copak?! A těch pár křiklounů, co budou bránit zavedení pořádku? Ty buď zavřeme, nebo zdiskreditujeme a zlikvidujeme...