Čeští sociální demokraté se radují z volebního výsledku britských labouristů, kteří, ač dlouhodobě podceňovaní, ve volební den takřka dotáhli konzervativce. Jásá Bohuslav Sobotka, jásá Lubomír Zaorálek. Svorně říkají, že labouristická kampaň může být v mnohém inspirativní pro ČSSD. V podtextu je cítit naděje: "Když se něco takového povedlo Jeremymu Corbynovi, proč by se to nemohlo povést nám?" 

Sobotka: inspirujme se britskými labouristy

Situace je skutečně vnějškově podobná. Labouristé před dvěma měsíci ztráceli na konzervativce 20 procent, podobně jako nyní ztrácejí sociální demokraté na Andreje Babiše. Corbynovi ještě nedávno takřka nikdo nevěřil, že může fungovat jako skutečný lídr, podobně jako v Česku takřka nikdo nevěří, že by se mohl vzchopit Bohuslav Sobotka. Není proto divu, že se tonoucí sociální demokraté chytají britského stébla a kojí se nadějí, že by se nakonec mohlo v říjnu v Česku odehrát podobné překvapení jako nyní v Británii.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?