Nejlepším důkazem, že se něco docela povedlo, je vztek nepřátel. Andrej Babiš po nahrazení Bohuslava Sobotky v pozici lídra ČSSD Lubomírem Zaorálkem zlostně vrčí, takže je zřejmé, že sociální demokraté neudělali nešikovný krok. Sobotka byl pro Babiše ideální terč. Nejenže mu mohl v kampani sloužit jako voodoo figurka "tradičního politika, který nikdy nic nedokázal", ale dala se mu také dokola předhazovat privatizace OKD, což mohlo fungovat jako neutralizátor Babišových vlastních kauz.

Teď, když Sobotka ustoupil do pozadí, to vše do značné míry padá a Babiš bude muset pozměnit taktiku, což je vždy nepříjemné. Zaorálek na místě Sobotky je pro Babiše komplikací i po stránce formální. Pokud čekáte, že proti vám bude v debatách stát osoba s výrazem a přesvědčivostí umělohmotného lavoru, a najednou se před vámi zjeví nabuzený cholerik, věru to nepotěší. Se Zaorálkem to ČSSD docela trefila.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?