Zápas století bude! 26. srpna v Las Vegas se utkají ve své kariéře v profiringu neporažený boxer s bilancí 49:0 Floyd Mayweather Jr. (na snímku) s šampionem takzvaných smíšených bojových umění MMA Conorem McGregorem. V různých rovinách se o tomto souboji spekulovalo skoro dva roky, teď je to definitivní. Do ringu se půjde podle boxerských pravidel, byť fantazie promotérů i fanoušků zabíhala i do jiných sfér. "Vždycky box," hlásí Mayweather − svého času nejbohatší sportovec planety s přezdívkou Money (Peníze), který v září roku 2015 ukončil kariéru. To by bylo, aby ji teď znovu nenastartoval… Chystaná akce slibuje mezi oba soupeře rozdělit bank přesahující podle odhadů 500 milionů dolarů.

jarvis_5942c0d1498e9b936bfb566d.jpeg
Neporažený boxer Floyd Mayweather Jr. (na snímku) se v zápase století střetne se šampionem takzvaných smíšených bojových umění MMA Conorem McGregorem.
Foto: Reuters
Související

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, producenta Jakuba Horáka a dalších.