Dvě velká ega na sebe narazila, ale následně o tom řekla každé něco jiného.

Moskva oznámila, že Donald Trump akceptoval vysvětlení, poskytnuté Vladimirem Putinem po jejich setkání v Hamburku. A sice, že Rusko žádnými kybernetickými útoky nezasáhlo do loňských amerických prezidentských voleb.

Jenže podle USA se věci měly jinak. O nějakém akceptování takového vysvětlení této pro dnešní svět klíčové otázky nelze mluvit - v prohlášení USA se pouze praví, že Trump Putinova slova vyslechl, pustil se s ním do "robustní debaty" a pak navrhl, aby se obě strany vzhledem k naprosté neshodě posunuly dál.

Co je tedy pravda? Prvnímu setkání mezi oběma muži byli přítomni - kromě dvou tlumočníků, vázaných mlčenlivostí - ještě oba ministři zahraničí Sergej Lavrov a Rex Tillerson. Pravě oni dva však poskytli konfliktní popisy toho, co se během déle než dvou hodin za zavřenými dveřmi událo.

Pravdu se zkrátka asi nikdy nedozvíme. Což není dobře - pro svět znejistěný kremelskou velkopanskou agresivitou, jakož i Trumpovým křiklounským, přelétavým, egocentrickou vznětlivostí poznamenaným chováním. 

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?