Dvě velká ega na sebe narazila, ale následně o tom řekla každé něco jiného.

Moskva oznámila, že Donald Trump akceptoval vysvětlení, poskytnuté Vladimirem Putinem po jejich setkání v Hamburku. A sice, že Rusko žádnými kybernetickými útoky nezasáhlo do loňských amerických prezidentských voleb.

Jenže podle USA se věci měly jinak. O nějakém akceptování takového vysvětlení této pro dnešní svět klíčové otázky nelze mluvit - v prohlášení USA se pouze praví, že Trump Putinova slova vyslechl, pustil se s ním do "robustní debaty" a pak navrhl, aby se obě strany vzhledem k naprosté neshodě posunuly dál.

Co je tedy pravda? Prvnímu setkání mezi oběma muži byli přítomni - kromě dvou tlumočníků, vázaných mlčenlivostí - ještě oba ministři zahraničí Sergej Lavrov a Rex Tillerson. Pravě oni dva však poskytli konfliktní popisy toho, co se během déle než dvou hodin za zavřenými dveřmi událo.

Pravdu se zkrátka asi nikdy nedozvíme. Což není dobře - pro svět znejistěný kremelskou velkopanskou agresivitou, jakož i Trumpovým křiklounským, přelétavým, egocentrickou vznětlivostí poznamenaným chováním. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru