Moje babička chodívala k doktorovi "na cukr". Měla cukrovku, tedy diabetes, a chodila na pravidelné kontroly. Ty pro ni byly vždy zdrojem stresu - už týden před kontrolou se začala hlídat, kafe pila toliko s cukerínem, buchty nepekla a dva dny před kontrolou byla schopná sníst třeba jen jeden rohlík za den. Jednou ji takhle objevila moje máma. Babička se plížila po bytě, hladová, unavená, a matka se jí ptala: "Mami, co to děláš?" - "No, vždyť já jdu zítra na cukr, tak abych ho neměla vysokej!"

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pro "babičky a dědy" doktor není partner pro řešení zdravotních obtíží, ale dráb a dozorce: "Máš vysoký cukr? Přijde trest!"
  • Trochu to připomíná české školství: Důležité je to jedno číslo! Když bude nízké, přijde pochvala, když vysoké, přijde trest a zákaz.
  • Dělat nějaká alotria a kejkle jen proto, aby někde nějaké číslo vypadalo dobře, a pak na to zase kašlat je hloupý přístup.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru