V době, kdy po sedmiměsíčním vyjednávání konečně za pomoci přeběhlíků Melčáka a Pohanky vznikla druhá Topolánkova vláda, svěřilo se mi několik kamarádů z velkých firem. Marek Dalík prý firmy obchází a žádá o peníze "za nic". Ne tedy za provizi z nějaké konkrétní zakázky, ale jako řekněme přátelský dar, vstupenku do budoucích tendrů. Kdo nedá, může na možné státní zakázky zapomenout úplně.

Někdo dal, někdo nedal, ale každopádně tím byli pobouřeni. Morálku obchodníka úplatek moc nezatěžuje - vždyť se jedná o investici podobného druhu, jako když třeba vaše firma najme schopného ředitele. Ale tohle už překračovalo rozumnou hranici, nebyl to obchod, bylo to vydírání.

Je-li to pravda, nevím, každopádně těmto lidem věřím víc než Dalíkovi a jeho advokátům.

V článku se dále dozvíte

  • Z hlediska "vyššího principu mravního" je trest Marka Dalíka přijímaný jako oprávněný.
  • Z čeho se ale jen protáčejí panenky, je způsob, jak to bylo provedeno.
  • Sloupek Jakuba Horáka shrnuje jeho vývoj.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.