Možná si také už říkáte, že čím častěji bude severokorejský diktátor odpalovat rakety (jako včera ráno směrem nad Japonsko a dál do vln Tichého oceánu) nebo provádět jaderné testy (jako počátkem září, když odpálil hluboko pod zemí svou zatím zdaleka nejsilnější bombu), tím méně to bude ve světě rezonovat. Každý si přece jen povzdychne: Už zase. A zaměří svou pozornost jinam v naději, že jednou ho snad už zastaví, či – ještě lépe – smetou stále zpřísňovanější hospodářské sankce.

V článku se dále dozvíte

  • Možná si také už říkáte, že čím častěji bude severokorejský diktátor odpalovat rakety, tím méně to bude ve světě rezonovat.
  • Lavina reakcí, kterou každý takový kousek ze strany KLDR spustí, je předvídatelná jako nějaký zaběhlý rituál.
  • Ač se zdá, že režimu už musí kvůli stále přidávaným sankcím pořádně téct do bot, opak je tedy spíš pravdou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru