Někteří politici si sny, které se jim zdají, když náhodou spí, píšou do volebního programu. Také se mi ze včerejška na dnešek něco zdálo, takže to napíšu aspoň do volebního deníku. Byla to tedy spíš noční můra – o tom, jak následkem výsledku voleb vystoupilo Česko z Evropské unie. 

Stalo se to (v tom snu) zhruba takhle.

1. Ve volbách vyhrálo podle očekávání Babišovo hnutí ANO, výrazný úspěch zaznamenal Tomio Okamura, neztratili se ani komunisté. Dohromady, po přepočtu na mandáty, tato uskupení získala ve sněmovně sto hlasů. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Možnost vystoupení z EU je zřejmě opravdu jen zlým snem.
  • Ve volbách se ovšem bude rozhodovat i o našem vztahu k evropské integraci.
  • Chceme být v pozici permanentního remcala, nebo se budeme chtít vážně podílet na reformě a hledat pro naše návrhy spojence?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru