Tradiční švýcarská rodina má doma coby součást celkového majetkového portfolia zlato ve fyzické podobě. Na každého člena rodiny připadá minimálně jedna unce zlata, za každou nemovitost zatíženou hypotékou se sluší mít pět uncí a za každou už zaplacenou nemovitost aspoň deset uncí. Zlato je považováno za držák. Držák, který ovšem zhruba ze 400 dolarů za unci v roce 2005 posílil k 1900 dolarům koncem roku 2011, aby nyní klesl na necelých 1300 dolarů za unci. Zlato je ale zlato a jako takové má ve "štrozoku" aspoň ve Švýcarsku své místo. Čeští investoři − stejně jako všichni ostatní − hledají také zlatý grál, jenom by chtěli takový, jehož hodnota je v čase nezpochybnitelná a setrvale rostoucí. Kdo by odolal nákupu za deset dolarů a následnému zhodnocení na pět, deset tisíc?

V současnosti se zdají být pro takto ideální způsob zhodnocení kryptoměny, kromě bitcoinu například ethereum, dash, monero či litecoin, které takřka z nuly vystřelily k mnohaset- či mnohatisícidolarovým hodnotám. Kdo nakoupil kdysi bitcoin za pár dolarů, stal se multimilionářem. Investice se zdá být výhodnější než nemovitosti, zlato a další tradiční komodity.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?