Psal jsem to už před časem a teď, v období mezivolebním, to nezaškodí připomenout. Aby se zas lidi nedivili, jak je možné, že vyhrál Babiš, jak je možné, že uspěl Okamura, a jak je možné, že Zeman bez problémů postoupí do druhého kola.

Intelektuální obec kroutí hlavou jako jeden muž a jedna žena:

Vždyť jsme přece přemýšlejícím dali všechen ten materiál, z něhož vyplývalo, že Babiš je lump a podvodník, Okamura populistický elitář, obklopený dutohlavými poskoky, a Zeman, přátelé, Zeman - to je ďábel!

Ale lid nedbal, lid nakašlal na naše rozkryté kauzy, na vyinvestigované poznatky, na souhrny, sumáře, na analýzy a souvislosti, a místo toho se úplně trapně rozhodoval podle nějakých povrchních emocí!

Ale to by neměl!

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Každý prodejce, který se prodejem úspěšně živí, vám podepíše, že lidé se nechovají racionálně, ale nechovají se ani hloupě. Jsou ovlivnitelní, ale ne čímkoli.
  • Prchal s Horákem nejsou šamani, co zakleli obyvatelstvo, to je nesmysl. Jen použili ověřené marketingové postupy k tomu, aby pomohli prodat produkt.
  • Zatímco Babiš prodával produkt, tedy sám sebe, oponenti nedokázali prodat sebe a svůj produkt, svoje názory, postoje a politické cíle. Dílem proto, že to neumí, dílem proto, že něčím takovým pohrdají.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru