Prezident Miloš Zeman se při oznamování kandidatury v březnu zavázal, že před volbami nepovede žádnou osobní kampaň. A ejhle. Česko nyní zaplavily billboardy s jeho vyfotoshopovanou tváří a heslem "Zeman znovu".

No a protože jsme nikde neobjevili prezidentovu větu "promiňte, já jsem si to s tou kampaní rozmyslel", musíme pracovat s hypotézou, že si Miloš Zeman vymýšlel či fabuloval. Prostořeký pozorovatel se zálibou v přímočarosti by asi rovnou řekl, že lhal. Každopádně heslo "Pravda vítězí" na prezidentské standartě se asi třese studem a bojí se, bojí, že spadne.

Zkusme si představit, jak by se z toho mohl Miloš Zeman vykroutit.

Mohl by například říci, že nejde o osobní kampaň, protože billboardy nevylepil osobně. Mohl by také říci, že o billboardech nevěděl a že kdyby o nich věděl, tak by je zakázal. No a také by mohl říci, že billboardy vyvěsili jeho konkurenti, aby ho kompromitovali. Variací na úsloví "já nic, já muzikant" je nekonečně. Obor kreativní práce s pravdou nabízí neomezené možnosti a prezident a jeho Ovčáček jich umí využít v šíři, o které se většině lidí ani nezdá. Tak uvidíme, jak na to půjdou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Česko zaplavily billboardy se Zemanovou vyfotoshopovanou tváří a heslem "Zeman znovu".
  • Protože jsme nikde neobjevili prezidentovu větu "promiňte, já jsem si to s tou kampaní rozmyslel", musíme pracovat s hypotézou, že si Miloš Zeman vymýšlel či fabuloval.
  • Je docela smutné pozorovat, jak se prezidentův vztah k pravdě postupem času stále víc rozvolňuje.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru