Bylo to o fous. Komunista Zdeněk Ondráček, který mlátil lidi na demonstracích v roce 1989, se málem stal předsedou sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. A možná se jím nakonec stane. Hlasování, ve kterém ho podpořila vedle komunistů a okamuristů i značná část poslanců Babišova ANO, bylo prohlášeno za zmatečné a bude se opakovat v lednu.

Co to znamená? Hlavně to, že v současném Česku je už představitelné, že na inspektory, kteří mají mimo jiné kontrolovat, aby se policisté nechovali brutálně, bude dohlížet ten, kdo před necelými třiceti lety nešel pro ránu daleko a zřejmě si to i docela užíval. Cyničtější odpověď na prastarou otázku - "kdo má pohlídat hlídače?" - dát nelze. Hlídače může podle téhle logiky klidně pohlídat zloděj. Brrrr. Hnusná dialektika současnosti.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru