Zlí jazykové tvrdí, že největší strach z "chemie" mají lidé, kterým ve škole moc nešla, proto se jí dodnes podvědomě bojí.

Někdy to je až komické, jako u petice pro zákaz dihydrogenmonoxidu, ale většinou je to spíš tristní a absurdní odpor k neznámému.

Chcete příklad? Schválně – dali byste si na smutek a nespavost lék, v jehož příbalovém letáku najdete hypericin, hyperforin a kvercetin? Kdepak, nikdy, je to samá chemie. To radši čaj z třezalky, že? Jistě vám došlo, že hypericin i kvercetin jsou látky, které jsou obsažené právě v třezalce a jsou zodpovědné za antidepresivní účinky této byliny.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Psychická onemocnění jsou taková "zvláštní" - člověk u toho nekrvácí, nezmodrá, netrčí mu odnikud kost, nezvrací, na operaci do špitálu nejde. Navíc okolí často neví, jak se k nemocnému chovat.
  • Víme, co dělat s člověkem v šoku, víme, co dělat s člověkem, který si zlomí ruku nebo kterému teče krev z nosu.
  • Ale jak se chovat k člověku s depresí?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru