Po dnu a noci palby je v pásmu Gazy a jižním Izraeli znovu klid. Dokonce se znovu otevřely izraelské školy a školky v dostřelu raket Hamásu. Jedna střela v úterý dopadla na zahradu právě jedné z těchto školek, nikoho ale nezranila.

Hamás obviňuje Izrael ze střelby na civilisty, ale sám dělá totéž. Jeho rakety a granáty nejsou žádná chirurgicky přesná munice, která by zasahovala jen vojenské základny nebo cíle izraelské armády. Znovu se ale potvrdila síla izraelského unikátního systému obrany, nazvaného Iron Dome (Železná kopule). Většinu ze 130 střel dokázal zlikvidovat ve vzduchu.

Izrael čelil největšímu náporu od války v Gaze v roce 2014. Hamás uvedl, že akce je odvetou za izraelskou střelbu do Palestinců 14. května, při které zemřelo 116 lidí. Kvůli systému Iron Dome je ale v současné době možnost Hamásu zabíjet Izraelce minimální. To je zásadní změna oproti minulosti.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.