Že se Miloš Zeman stal takřka klonem Vladimira Putina, je známá věc. Jedno mu však k dokonalosti pořád chybí. Až dnes večer český prezident rozjede na Barrandově ze záznamu svou televizní exhibici s přihrávačem Jaromírem Soukupem, bude mít ten ruský za sebou pětihodinovou on-line šichtu ve své v pořadí už šestnácté Přímé lince. Neboli televizní "odpovědně" na dotazy, stížnosti a vzkazy Rusů.

Rozdíl mezi oběma propagandistickými formáty je podobně nebetyčný jako mezi dávnými komunistickými reklamami pana Vajíčka a současnými spoty na mobily.

Vladimir Vladimirovič ve své one-man show vystupuje jako nepostradatelný báťuška a otec lidu. Tu v přímém přenosu poradí, tu utěší, tu se zastane ukřivděných nebo vytahá za uši neschopné gubernátory.

Oslňuje napřímo vedenými rozhovory s poddanými, byť podle okřídleného síta "ptejte se mě, na co chcete, já na co chci odpovím". Ukázková lekce přímé demokracie východního typu.

Není pochyb, že v některých ruských rodinách se o telemostu mezi jejich tatínkem a pánem Kremlu bude s úctou vyprávět ještě v pěti příštích generacích.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru