Tajuplné prezidentovo oznámení, že něco řekne a nebude ani naznačovat co, vyvolalo přirozeně megatuny spekulací. Od mrazivých po hřejivé, od trapných po zábavné.

Oznámí rezignaci? Přijede Donald Trump? Bude dědečkem (tedy myšleno Zeman)? Zapojily se i sázkové kanceláře. Nejfantastičtější kurz vypsala Fortuna na variantu, že prezident založí neziskovou organizaci s Miroslavem Kalouskem - a to 1 : 5000.

Za pozornost stál i tip, že prezident oznámí udělení řádu Bílého lva Vladimiru Putinovi, který mezi diskutujícími na sociálních sítích vyvolal údiv, že ruský prezident ještě nejvyšší české vyznamenání od svého Zemana nemá.

Prezident se každopádně musel tetelit – napínat nenáviděné novináře jako kšandy a být zase jednou středobodem spekulací v hospodách, to muselo předního českého narcistu naplňovat uspokojením až k prasknutí.

No a pak se stalo. Prezident vstoupil do Lumbeho zahrady a... a spálil červené trenýrky. Ty trenýrky, které kdysi při happeningu vyvěsil, místo hradní standarty, umělec Roman Týc se svou skupinou Ztohoven.

Komentáři se pyromanská performance vcelku vzpírá, neb je komentářem sama o sobě. Komentářem o duševním stavu prezidenta republiky.

Zcela jistě se najdou lidé, kteří akci ocení a najdou v ní netušenou hloubku a poezii. Například normalizační básník Karel Sýs, který předal ve středu Miloši Zemanovi cenu své Unie českých spisovatelů "za občanskou odvahu".

Jinak se ale dá říci jen jedno: Prezident je už asi opravdu vyhořelý.

V článku se dále dozvíte

  • Není celá trapnost s flambovanými trenýrkami jen klasickou ukázkou vypuštění mlhy, které má zakrýt to podstatné, o co v těchto dnech v české politice jde?
  • Zeman se totiž hodinu před opékáním trenýrek sešel s Andrejem Babišem a šéfem ČEZ Danielem Benešem.
  • O čem jednali?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.