Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Začátkem června odvolal rektor ČVUT Vojtěch Petráček ředitele institutu informatiky, robotiky a kybernetiky Vladimíra Maříka. Celá věc si získala neobvyklou pozornost.
  • Důvody nejsou zcela zřetelné, ale zdá se, že rektorovi ČVUT vadilo především to, že Mařík otevřeně kritizoval poměry na této vysoké škole.
  • Maříkův zastánce, zástupce ředitele CIIRC a vedoucí Centra strojového vnímání Václav Hlaváč, poukazuje na možný obecný problém, který stojí v pozadí - akademické senáty univerzit podle něj často reprezentují průměrní vědci a výzkumníci, kteří netolerují ty, kdo příliš vyčnívají.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru