Schůzka těch dvou působila překvapivě, ale vlastně byla logická. Pojal-li předseda sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO úmysl sejít se ke stému výročí republiky se všemi svými předchůdci ve funkci, těžko mohl začít někým jiným než právě pozdějším prezidentem Václavem Klausem. Oba se vzájemně potřebují. A kdo jiný by přišel?

Vondráček tím posiluje svou image, že je schopen se domluvit s každým. Šéfem ruské dumy Vladivojem Volodinem ze sankčního seznamu EU a USA počínaje a Klausem, kterého šéf ANO Andrej Babiš svého času považoval za belzebuba, konče. Klaus, jak jsme zjistili během oslav 28. října, se zase touží vrátit lidem na oči a šířit své výhrady k evropské integraci. Oba pak chtějí vypadat státotvorně a konstruktivně, zkrátka jinak než dnešní rozhádaná scéna. Politicky nezištné to každopádně nebude. Klause možná aktivizuje chatrný zdravotní stav Miloše Zemana.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru