Nejnovější vývoj v kauze Čapí hnízdo bere dech i iluze, že přece jen existují záležitosti, které se v Česku roku 2018 nemohou stát, protože patří do jiné doby nebo jiného, podstatně divočejšího prostředí.

Reportéři Seznamu Sabina Slonková a Jiří Kubík objevili ve Švýcarsku premiérova syna Andreje Babiše mladšího. Toho se policie marně pokouší vyslechnout. Babiš mladší jim řekl dvě klíčové věci. Zaprvé, že si pamatuje, že s Čapím hnízdem měl něco společného: "Pozitivně si pamatuji, že jsem něco s Čapím hnízdem podepisoval. Nevěděl jsem vůbec, co podepisuji." A zadruhé, že ho manžel lékařky, která sepsala vyjádření, že není schopen v kauze vypovídat, odvezl na Krym. "Zneužil toho, že můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli stíhání Čapího hnízda," řekl Babišův syn Seznamu. Dotyčná lékařka (psychiatrička) Protopopová kandidovala za Babišovo hnutí ANO na starostku Prahy 8.

Pokud je to všechno pravda, je to příběh jak z mafiánského filmu. Klíčový svědek (a zároveň obviněný) je ukrýván, aby nemohl vypovídat a neublížil tak hlavnímu obviněnému z dotačního podvodu. Tím obviněným je premiér vlády České republiky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru