Bývalý prorektor Univerzity Karlovy profesor Martin Kovář se podle etické komise Filozofické fakulty UK dopustil plagiátorství a dvacet let publikoval opsané texty.

Kontrolní otázka na začátek: Hádejte, kdo Kováře jmenoval profesorem? Nu ano, na návrh vědecké rady univerzity tak 6. června 2013 učinil prezident Miloš Zeman, který v jiných případech přeúzkostně dbá, aby mezi profesorskou elitu nepronikli adepti, jimž dodnes nikdo žádné vědecké selhání neprokázal (zato nemají v lásce Zemana).

Ale to jen na okraj, kdyby se teď náhodou z Hradu ozvalo, jak Kovářův případ vysvětluje prezidentovu nedůvěru vůči akademikům. Nevysvětluje. Spíš potvrzuje, že skuteční hříšníci na překážky nenarazí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru