Miloš Zeman slíbil na sjezdu sociálních demokratů, že bude v evropských volbách volit ČSSD. Vyvolalo to bouřlivý potlesk v sále. Jako by se straníkům ulevilo, že Zeman je po letech zpět s nimi, že už nebude házet straně klacky pod nohy. Jenže je na místě jejich optimismus poněkud brzdit.  

Připomeňme, že Zeman veřejně oznámil, že bude volit v eurovolbách ČSSD už před čtyřmi roky. Vůbec mu to pak nebránilo v tom, aby šel vedení ČSSD důsledně po krku. Povzbuzoval třenice uvnitř strany a Bohuslavu Sobotkovi, který nevedl partaj tak, jak by se mu líbilo, nakonec na Hradě hrozil holí. Nyní je sice Sobotka pryč a skomírající strana se k prezidentovi snaží tulit, seč může. Ale bylo by mýlkou domnívat se, že Zeman považuje svou pomstu za "zradu" v prezidentské volbě z roku 2003 za dokonanou a že už nechá vedení ČSSD normálně pracovat, či se bude dokonce k němu chovat loajálně.   

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru