Také jste už slyšeli o tom, kterak lepší výběr daní prostřednictvím elektronické evidence tržeb, kontrolního hlášení a vůbec lepší práce finančních úřadů zachrání rozpočet? Tak tuhle verzi zařaďte do svého seznamu pohádek na dobrou noc a pojďme se seznámit s realitou.

Státní rozpočet se prostě nevyvíjí dobře. Čísla za duben to opět potvrdila. Ano, příjmy rostou, pojistné do bezedné díry, zdá se, ještě stále teče proudem a DPH se zdá být na dobré cestě - alespoň oproti lednu a únoru, kdy byl výběr skutečně tragický. V březnu se zlepšil, ale v dubnu už to zase není až taková sláva, proto ministerstvo ve své zprávě o rozpočtu raději oba měsíce sečetlo, protože společná dynamika vypadá prostě lépe. Přesto díra, z níž odtékají výdaje, je podstatně větší, než by odpovídalo tomu, co přichází dovnitř.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru