Je to vždy nesmírně zajímavá a zábavná četba. Volební lístky.

Je to každé volby taková soutěž, jestli se mezi lístky najde nějaká větší bizarnost, než je Petr Cibulka. A najde. I letos.

Tak třeba: ANO, vytrolíme europarlament. Nemá smysl si k tomu něco říkat. Stačí přehled profesí jejích kandidátů: youtuberka, kryptobaron, generální ředitel TAXI Otnice, včelař, provozovatel Gauners Tuning Team GTT, kouzelník a na závěr imitátor Václava Havla. Pozor na ně. Ti nechtějí vytrolit jen europarlament.

Profese jsou zajímavé také na kandidátce Romské demokratické strany (RDS). Tři ze čtyř kandidátů jsou: předseda RDS, místopředseda RDS, tajemník ÚV RDS. Kdysi se říkalo, že by Romům v Česku velmi pomohlo, kdyby je reprezentovaly nějaké úspěšné mladé tváře. Nějací Romové, kteří se dokázali prosadit. Tak v případě RDS se to zatím nepovedlo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru