Napsal jsem před několika dny, že není na celém světě horší vyjednávač než Andrej Babiš. Jednal s operátory o nižších tarifech, a nevyjednal je. Jednal s bankami, aby přispívaly víc do rozpočtu, a nevyjednal to. Jednal s řetězci, aby neprodávaly ve stejném obalu horší výrobky, než jaké jsou ve vyspělejších zemích, a nevyjednal nic.

Napsal jsem, že je to špatně, protože touhle osobní intervencí všude tam, na co zrovna média soustřeďují pozornost, mnoho nevyřeší. Naopak. Poškozuje tím standardní nástroje, které máme jako občané k dispozici a o které by měl právě on jako předseda vlády pečovat. Jeho práce by neměla spočívat ve sbírání lajků na Facebooku a bodů do žebříčku volebních preferencí.

Napsal jsem to před pár dny, jenže ono se to zhoršilo. Vedle všech těch tarifů a kvality potravin Babiš za pár dnů stihne objet summity, konference o 5G sítích, slavnostně zahájí fungování magnetické rezonance v Kroměřížské nemocnici, podpoří boj proti rakovině prostaty a taky třeba otevře zrekonstruovanou loděnici Klubu veslování Kondor.

To už není o špatném vyjednávači. To už je spíš o broukovi Pytlíkovi.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru