Ačkoli tátové tvoří polovinu všech rodičů světa, vědecké studie zkoumající rodičovskou výchovu se dlouhá léta v naprosté většině zaměřovaly pouze na vztah dítěte a jeho matky. Vyplývalo to přirozeně z toho, jak byla vnímána role otce v rámci rodiny. Až do 70. let minulého století převažoval názor, že primárně spočívá v ekonomickém zajištění matky, tak aby se mohla plně věnovat výchově dětí. V ní měl muž získat větší vliv až s přibývajícím věkem potomků a i tak byla jeho role spíše vedlejší.

Vědecké výzkumy posledních let ale tyto teorie úplně rozcupovaly. Ukázalo se, že sociální svět dětí je podstatně bohatší a komplikovanější, než se doposud myslelo. A tátové v něm hrají mnohem důležitější úlohu, než se dříve zdálo. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru