Moje babička říkávala: "Všechno zlý je k něčemu dobrý!" Možná i ta vaše.

Chápu, většina lidí teď vidí bezprostřední denní problémy, zavřené školy, zrušené akce, hrozící karantény, a protože je košile bližší než kabát, má jen málokdo náladu přemýšlet dnes o tom, co bude v květnu.

Proč v květnu? No, je velmi pravděpodobné, že v květnu bude aktuální covidová epidemie už doznívat a dočasně zatuhlá ekonomika se začne znovu rozhýbávat. A pak se teprve ukáže, kdo se nechal semlít a kdo se naopak připravoval i v těžkých časech.

Zkušení manažeři vědí, že každá krize jednou skončí a že nejlepší, co mohou udělat, je využít ji k přípravě a zocelení vlastní firmy, pokud to jde. Třeba nabrat nové schopné zaměstnance, kteří se najednou objeví na pracovním trhu, nebo se zbavit těch, již nejsou pro firmu stoprocentním přínosem. Zkrátka je důležité nezabřednout v dnešních starostech, ale podívat se na to, co budeme dělat potom.

Současná epidemie (pardon, už pandemie) je plná příležitostí, ovšem o nich se v médiích nemluví tak intenzivně jako o nákupu roušek a rušení kulturních akcí. Někdy může být krize skvělým katalyzátorem velmi pozitivních věcí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru