Česko obletěla o víkendu fotografie ze schůzování expertního protikoronavirového týmu prezidenta Miloše Zemana. Dotyční v počtu třináct sedí v Lánech u podlouhlého stolu, sice v rouškách, leč bez jakýchkoli rozestupů a před nimi se skví vydatné občerstvení. Řada lidí dospěla logicky k závěru, že si z nás asi pan prezident dělá tímto aranžmá legraci. A to ještě v lepším případě, protože přesnější termín by asi byl arogance moci.

V době, kdy je zakázáno shromažďování více než dvou lidí s výjimkou ústavních institucí, v době, kdy vláda důrazně doporučuje nikam nejezdit a na veřejnosti dodržovat dvoumetrové rozestupy, v době, kdy je hromadná konzumace potravin pod pokutou deset tisíc korun, v této době expertní tým pana prezidenta poruší skoro úplně všechno. Jede se do Lán na pokec. Účastníci se shluknou u stolu natěsno jako kuřátka kolem kvočny. A ve finále si dají kolektivně baštu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Honza 06.04.2020 09:31
"U osob nad sedmdesát let je smrtnost koronaviru přes dvacet procent." Ta smrtnost bude mnohem nižší. Je spousta lidí ve věku nad 70 let, která je fit a vůbec se ve statistikách neobjeví, protože buď neonemocní vůbec nebo má jen lehké příznaky. Miloš Zeman ale jednoznačně patří do kategorie nejohroženější a v jeho případě bych považoval za naprosto logické, aby se jednání více osob vyloženě stranil.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru