Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček z ANO poskytl kolegům z Aktuálně.cz obsáhlý rozhovor a je to pozoruhodné čtení. Pojďme si ho podrobně rozebrat, protože víc než cokoli jiného je to skvělá sonda do mentality těch, které loajalita, oddanost a láska k Andreji Babišovi donesla do těch nejvýznamnějších funkcí v čele státu.

Začínáme, na úvod otázka: Cestou za vámi jsem v příloze deníku Metro (vydává Mafra ze svěřenského fondu Andreje Babiše) našel komerční přílohu vašeho hnutí ANO s názvem Lepší Česko. Je Česko lepší od doby, kdy se vlády ujalo ANO?

"Samozřejmě."

Ano, sebejistota nechybí, ale v čem je Česko lepší?

"Vezměte si, že do našeho příchodu se tady fakticky střídaly mnoho let dvě strany, ODS a ČSSD. Když se podíváte na chodbu, kde visí portréty předsedů sněmovny, tak já jsem první, kdo není z těchto dvou stran."

Tomu komplexu se říká mesiášský. Ten, koho ovládne, si myslí, že právě jeho a nikoho jiného vyvolil Nejvyšší (v tomto případě Andrej Babiš) k nápravě světa. Když se o to samé pokouší jiní, dělají to samozřejmě špatně.

"Změnili jsme politickou mapu a já myslím, že jsme navždy vložili do celého systému klín," říká předseda Vondráček. A ano, tady má naprostou pravdu. Klín to je. 

"Po nás můžou přicházet další hnutí."

Opravdu? Andrej Babiš to dovolí? Haha.

Takže, je v něčem naše země lepší? ptá se znovu redaktor.

"Určitě ano. Dá se to objektivně změřit."

Jak?

"Už sedmým rokem jsme ve stabilním růstu."

To zařídilo ANO? Nevděčíme náhodou za ten růst našemu exportnímu zaměření, který tu byl dávno před ANO? Ovšemže ne, předseda Vondráček vůbec nepochybuje. 

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru