Václav Klaus, ten mladší, se o víkendu zeptal, "kde to vlastně žijeme". Předpokládejme, že Václav Klaus mladší není hloupý. Není to tak docela jisté, ale neměl by být, když vystudoval obor matematika-geografie na Univerzitě Karlově a šestnáct let vedl soukromé gymnázium PORG. Přesto ale neví, "kde žije".

Václav Klaus mladší udělal o víkendu něco, co do té doby dělali republikáni Miroslava Sládka, náckové z Dělnické strany a pak samozřejmě skinheadi a různí rasističtí pitomci. V neděli, v den výročí romského holokaustu, si na svůj Facebook dal vtip, ve kterém zesměšňuje žáka, který vypadá jako Rom. A přidal popisku:

"Pozdrav učitelům - 1.září je za dveřmi:-)".

A po chvíli k tomu dodal:

"xxxx po dvaceti minutách: píší tady dobráci, že je to prý rasistický vtip. ???
Mně to přišlo jako učitelský vtip, kluka jsem bral jako žáka a vůbec mě nenapadlo rasisticky zkoumat, jestli má náběh na tmavší knírek nebo co. Kdyby to říkala zrzavá holka - tak by to byl dobrý vtip a takhle ne nebo co? Fakt to nebudu mazat, kde to žijeme??".

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Honza 03.08.2020 17:18
Já si myslím, že ten vtip je naprosto neškodný. Chvilku mi trvalo, než jsem pochopil, čemu že se mám zasmát, ale to je vše. Nejlepší strategií je nereagovat a nekomentovat.
hn 03.08.2020 15:47
A co připustit, že on jen prostě a jednoduše v polovině letních prázdnin narazil na tento vtip, přečetl si (pozor - diagnoza: učitel) ten krátký dialog (mimochodem, podle mě by naprostá většina školáků byla na sebe patřičně hrdá, kdyby dokázala zareagovat takto odzbrojující odpovědí) a neuvědomil si naprosto nevhodné načasování barvy pro vtip zcela nepodstatné fotografie na ono výročí... ? Je opravdu potřeba všechno komplikovat, hledat rasové a genderové a další a další narážky a útoky? Jak Vaše články většinou rád čtu, tady jste, řekl bych, ustřelil trochu mimo. (Pozn: pana V.K. ml. tímto nechci nijak hájit - jeho chyba, že nevěděl či nedomyslel, ani nejsem jeho nadšený příznivce či dokonce volič, jde mi jen o to přehnané vyhledávání včech -izmů v dnešní době, divná to móda...)
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru