Těžko se dívá na sklíčené rodiče Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Právě oni měli největší právo obdržet jasnou odpověď na to, kdo si vraždu vyžádal a zaplatil za ni. Jejich zklamání je obrovské a pochopitelné.

Bolí i pohled na kolegy a přátele zavražděného novináře s družkou, kterým se nedostalo ujištění, že takový čin dokáže náš systém spravedlnosti - který sám zároveň podstupuje opravy - dotáhnout do konce.

Drby o vztazích v senátu soudkyně Ruženy Sabové jsou sice zajímavé, ale v podstatě nemají váhu podemlít samotné tvrzení soudců, že je důkazy nepřesvědčily. Na to mají prostě právo. A platí, že pokud máme pochybnosti, musíme mít i dobré důkazy. Jinak jsme v rovině konspirace.

Ještě víc skličující než to, že se tento obraz spravedlnosti rozchází s veřejnou objednávkou, je jiná věc. Policejní týmy byly silně motivované uspět, když pracovaly na zajišťování důkazů. Snažily se tím napravit reputaci policie, která se přes nitranskou spojku podílela na sledování novinářů. A připojili se i vyšetřovatelé z Europolu, kteří dodali výsledky své práce s datovou stopou z mobilů. Díky těmto zkoumaným částem komunikace, které veřejnosti oprávněně předložila poškozená strana, jsme se dostali hluboko do mysli Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsové. A rozplétali pavučinu vztahů a motivů.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

03.09.2020 18:41
Je to si v rozporu s pohledem verejnosti, ale od stareho Rima plati, v pripade pochybnosti nevinen. Nemuzete soudit proto ze si vsichni mysli, ze se to stalo. To by byl lynch. Bud chyboval sou a at to rozhodne odvolaci soud. Nebo dukazy predlozen zalobcem nestaci. Bohuzel, bohudik? Co kdyz to oni nebyli?
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru