Poměrně stručná zmínka o žádoucnosti „nerůstu“ v mém nedávném rozhovoru pro Hospodářské noviny díky Janu Macháčkovi vyústila nakonec v tuto diskusi na téma, zda je reálné uvažovat o ekonomickém nerůstu.

Diskusi vítám, ale ráda bych se ohradila vůči konfrontačnímu tónu, který pan Macháček opět volí ve své již druhé polemické stati vůči mým textům. Útoky „ad hominem“ a ironizujícími poznámkami vůči mé osobě a práci se tento komentátor snad nejrespektovanějšího týdeníku u nás shazuje jak v mých očích, tak jistě i v očích řady čtenářů a čtenářek, současně bohužel dále snižuje laťku úrovně tuzemské veřejné diskuse. O genderovém aspektu nemluvíc – je přece jenom ještě o něco trapnější, když muž uráží ženu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Hlasů, které pochybují o přínosnosti ekonomického růstu, přibývá a jsou stále více slyšet. Nedávno upozornil na neudržitelnost exponenciálního růstu například bývalý hlavní ekonom MMF Kenneth Rogoff, po alternativě k HDP se rozhlíží francouzský prezident Nicolas Sarkozy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru