Poměrně stručná zmínka o žádoucnosti „nerůstu“ v mém nedávném rozhovoru pro Hospodářské noviny díky Janu Macháčkovi vyústila nakonec v tuto diskusi na téma, zda je reálné uvažovat o ekonomickém nerůstu.

Diskusi vítám, ale ráda bych se ohradila vůči konfrontačnímu tónu, který pan Macháček opět volí ve své již druhé polemické stati vůči mým textům. Útoky „ad hominem“ a ironizujícími poznámkami vůči mé osobě a práci se tento komentátor snad nejrespektovanějšího týdeníku u nás shazuje jak v mých očích, tak jistě i v očích řady čtenářů a čtenářek, současně bohužel dále snižuje laťku úrovně tuzemské veřejné diskuse. O genderovém aspektu nemluvíc – je přece jenom ještě o něco trapnější, když muž uráží ženu.

V článku se dále dozvíte

  • Hlasů, které pochybují o přínosnosti ekonomického růstu, přibývá a jsou stále více slyšet. Nedávno upozornil na neudržitelnost exponenciálního růstu například bývalý hlavní ekonom MMF Kenneth Rogoff, po alternativě k HDP se rozhlíží francouzský prezident Nicolas Sarkozy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.