V roce 1965 byla německá míra nezaměstnanosti na úrovni 0,30 %. Celková daňová zátěž práce činila 29 %. V roce 1975 nezaměstnanost vzrostla na 3,6 %, daňová zátěž práce stoupla na 36,5 %. V roce 1985 nezaměstnanost dále vzrostla na 7,1 %, daňová zátěž práce vzrostla na 40,4 %.

Zdroj: Daveri, Francesco: Labor Taxes and Unemployment – A survey of the aggregate evidence. University of Parma, IGIER. Working paper, draft June 10, 2001.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jaká míra nezaměstnanosti je přijatelná? Spíše je namístě otázka, jak vysoká daňová a odvodová zátěž je přijatelná.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru