Výjimečně mám názor úplně jiný než mí oblíbenci z deníku Financial Times. Myslím si, že Evropa potřebuje šéfa MMF vně eurozóny. Protože právě člověk, který stojí mimo eurozónu dokáže patrně tento spolek lépe motivovat k tomu, aby se nad sebou sám zamyslel.

Evropa je snad dost bohatá, vyspělá a vzdělaná na to, aby si dokázala primárně pomoci a poradit sama.

Eurozóna možná potřebuje především pohled zvenčí, možná pohled na rozmazlený, ukňouraný a rozhádaný spolek z Mexika, Turecka či Asie vůbec neškodí. Snad by eurozóně nejvíce pomohlo, kdybychom ji hodili do vody, ať se naučí sama rychle plavat, ať prokáže svou životaschopnost, ať mobilizuje svoje dostatečné zdroje a pomůže si sama.

Co si myslíte vy?

Dnešní otázka vychází z tohoto mého blogu.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru